Kas aš esu?

Darius Jermala

Mano išsilavinimas:

Atsinaujinančios elektros energijos magistras.

Šiuo metu esu doktorantas Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre, augalų apsaugos laboratorijoje. Lyginamojo tyrimo metu tikrinu kuri auginimo vieta – žemė ar hidroponikos sistemos yra efektyvėsnė, siekiant užsiauginti ligoms atsparesnes, nepertręštas daržo daržoves.

Prie projekto prisideda Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto Augalų apsaugos laboratorija ir jos vyr. mokslininkė dr. Viktorija Vaštakaitė-Kairienė.

Veikla:

Dviejų įmonių vadovas – MB Šviežia (auginame ir parduodame daržoves) ir MB Duperija (parduodame auginimui skirtą įrangą ir priedus).

Pirmąją hidroponikos sistemą pasigaminau pats, savo rankomis. Ją išbandžius kilo noras auginti didesnį kiekį daržovių savo šeimai visus metus ir dalį jų parduoti fiziniams klientams bei kavinėms/restoranams. Taip gimė MB Šviežia įmonė ir auginome daržoves bei jomis prekiavome iki kol neadekvačiai pakilo elektros kaina. Šiuo metu (kol komerciniams vartotojams elektros kainos dar milžiniškos dėl ilgalaikių sutarčių) auginame daržoves tik sau, išskyrus čili aitriąsias paprikas. Jas auginame vazonuose ir hidroponikos sistemose, namuose, visus metus ir parduodame, tiek augalus, tiek čili pipiriukus.

Tačiau kuom užpildyti tą tuštumą, kuri liko nutraukus daržovių auginimą? Taip kilo idėja mokinti jaunimą (ir suaugusius) kaip auginti daržoves visus metus namų sąlygomis. Mokymų tikslas yra parodyti, kad praktiškai viską auginimo proceso metu galime kontroliuoti mes patys – vandenį, trąšų kiekį, apšvietimą, vėdinimą, temperatūrą, ligų prevenciją ir t.t. Pasitelkiant inovatyvias technologijas, tokias kaip automatizavimas, atsinaujinanti energija, gyvūnija, auginimas tampa dar įdomesnis! Su sūnumi susėdę sukonstravome akvaponinę sistemą, kurioje žuvytės tręšia augalus, o augalai valo vandenį.

Šia asmenine praktika ir norime pasidalinti su Jumis mokymų metu!